مهارت های شنیداری در پرورش کودک دو زبانه
مهارت های شنیداری در پرورش کودک دو زبانه

مهارت های شنیداری در پرورش کودک دو زبانه

درباره مهارت شنیداری زیاد صحبت کرده ایم. بسیاری از دوستان هنوز روی این مهارت دچار مشکل هستند. و البته بهتر بگویم حتی مربیان ما هم هنوز مرددند چرا باید روی خوب شنیدن اینقدر تاکید کنیم. تاکید من برای کار کردن و زمان زیادی برای خوب شنیدن گذاشتن به چند دلیل است.

اول :

مهارت شنیدن در کودک در سن زیر 3 سال بسیار حساس است. کودک در این سن خوب میشنود. گوش وی به میزان بسیاری روی انچه می شوند متمرکز می شود. در تمام مدتی که کودک 6 ماهه شما در حال شنیدن و گوش کردن به موسیقی انگلیسی است ذهن و مغز پویای او در حال پردازش کلمات درون اهنگ ، موسقی و ریتم کار و زبان ناشناخته ای است که کم کم برای او شناخته شده می شود.
music-classes-for-children
کودکان کم سن بر عکس کودکان بالای 3 سال نسبت به شنیدن بسیار علاقمندن. از آن فرار نمیکنند و شنیدن برای آنها یک ابزار بازی است. دلایل بسیار علمی برای این تجربه وجود دارد. که در کتابهای دانشگاهی اوا شناسی و زبانشناسی به کرات وجود دارد. فردا تمام مطالب علمی را با ذکر منبع برای دوستان خوبم خواهم نوشت.

تمام زمانی را که کودک در حال گوش کردن به موسیقی است شما زمانهایی در نظر بگیرید که در حال آموزش کودک خود هستید. آموزش صرفا صحبت کردن به زبان انگلیسی ، استفاده از کتاب و سی دی ، دیدن انواع سی دی های تصویری و یا حتی استفاده از فلش کارت و کتاب نیست. آموزشی اصولی است که روی حساس ترین دوره ها متمرکز شود و بداند در هر دوره و سن باید چه آموزش را با در نظر گرفتن اینکه آموزش نیابد غیر مستقیم باشد ، انجام دهد .

مهمترین دوره زندگی کودک دوران زیر 6 سال است. این دوره ها برای آموزش زبان دوم خود به زمانهای خاصی تقسیم میکند که هر کدام برای کار بر روی یک مهارت در نظر گرفته شده اند. هرگز نگران این موضوع نباشید که برای آموزش زبان دوم زمان را از دست میدهید. یا روش نادرست راه اشتباهی را در پیش گرفته اید ، متوجه باشید برای داشتن کودک دوزبانه باید صبور باشید . پشتکار داشته باشید. آهسته اما پیوسته پیش بروید روشی اصولی و منطبق بر اصول علمی و تجربی را انتخاب کنید.

هرگز کودک خود را با دیگری مقایسه نکنید حتما سعی کنید حالات و شخصیت کودک خود را با نویسنده روشی که انتحاب میکنید در میان بگذارید و از او در مورد شخص کودک خود راهنمایی بخواهید. به یاد داشته باشید هیچ کسی حتی بزرگترین رواشناسان به خوبی شما کودکتان را نمیشناسد . و هیچ مربی بهتر از شمای مادر نیست. پس با اعتماد به نفس و پشتکار تمامی مطالب مربوط به سک روش را بخوایند در باره نویسنده و مربی اطلاعات کسب کنید و سپس شروع به آموزش کنید. موفق باشید.

نویسنده : سحر استادآقا